Mamadou Diabaté Kibié en Stef Kamil Carlens
Zita Swoon met muzikanten uit Burkina Faso Tweede deel van succesvolle tournee van start maandag 26 september, 2011

Singer-songwriter Stef Kamil Carlens, frontman van Zita Swoon, trok in januari 2010 naar Burkina Faso. In Bobo-Dioulasso ontmoette hij balofonist Mamadou Diabaté Kibié en zangeres Awa Demé met wie hij drie veelbelovende muzikale dagen doorbracht. Een nieuw project was geboren.


Later dat jaar spraken Stef Kamil Carlens, een paar leden van het Zita Swoon-collectief en nieuw lid drumster Karen Willems af met de griots in Fada N’Gourma in het zuiden van Burkina Faso, om dieper in te zoemen op de ideeën van de eerste ontmoeting. Door samen muziek te maken ontstonden melodieën en tekst als vanzelfsprekend.

De sound van het project is een mengeling van rauwe akoestische blues en folk met de traditionele Manding-muziek van West-Afrika. Awa Demé zingt in het Bambara, Stef Kamil Carlens in Engels en Frans. De songs vertellen de moraal en de problemen van de moderne Afrikaanse maatschappij. ‘Wait for Me, Attends-moi, Sababou’ is wat de dag brengt, een samengaan van muzikanten uit verschillende culturen, het plezier om samen te werken en een eerbetoon aan elkaars werk.

concerten
5 oktober: Schouwburg het Park, Hoorn
6 oktober: Theater Odeon, Zwolle
12 oktober: Leidse Schouwburg
14 oktober: Theaters Tilburg
15 oktober: Theater De Regentes, Den Haag
21 oktober: Chassé Theater, Breda
22 oktober: Theater Heerlen
24 oktober: Stadsschouwburg Groningen
26 oktober: Theater de Veste, Delft

Voor meer informatie: https://www.zitaswoongroup.be/wait-for-me
 


meer nieuws
vrijdag 10 juli, 2026
Dag twee door andere ogen en oren
dinsdag 7 juli, 2026
Wederom een enerverende en gevarieerde editie
dinsdag 7 juli, 2026
Feestelijk optreden latin-jazzformatie
vrijdag 5 juni, 2026
Plus de Transglobal World Music Chart Top-40
maandag 1 juni, 2026
Perfecte avond als kroon op een feestelijke en geslaagde editie
donderdag 28 mei, 2026
Jubileumeditie van 22 t/m 26 mei met concerten, films, talks, workshops, kinderactiviteiten , dj-sets en veel meer
vrijdag 22 mei, 2026
Live interviews en instrumentdemo's met de festivalartiesten
donderdag 21 mei, 2026
Spannende nieuwe combinatie in de Amstelkerk
zaterdag 16 mei, 2026