Madé Kuti
Rhiannon Giddens
Naïssam Jalal
Mattias De Craene ft. Black Koyo
Music Meets Worlds, thema van Music Meeting Festival 2026 - nu in de binnenstad van Nijmegen Jubileumeditie van 22 t/m 26 mei met concerten, films, talks, workshops, kinderactiviteiten , dj-sets en veel meer zaterdag 25 april, 2026

Met de 40e editie van Music Meeting gaat het festival terug naar de binnenstad. Er zijn concerten in Lux, Stevenskerk, Doornroosje, De Vereeniging en een buitenpodium op het Mariënburgplein. Op dat buitenpodium zijn we met MixedWorldMusic weer betrokken bij de All Ears interviews, waarmee je de festivalartiesten beter kan leren kennen. Dat programma maken we later bekend, evenals het uitgebreide Music Meeting filmprogramma.   


De veertigste editie van Music Meeting markeert een grote transformatie van buitenfestival naar festival in de binnenstad. Tevens is het pogramma dit jaar voor het eerst door een nieuwe artistiek leider samengesteld: Miriam Brenner. Zij heeft de laatste 15 jaar brede ervaring opgedaan als programmeur en boeker, ook bij Music Meeting zelf, want in 2009 begon ze bij de oprichter en toenmalig artistiek leider Wim Westerveld als junior programmeur: 'Ik heb toen gedurende vijf edities aan het contextprogramma gewerkt. Nu ik terug ben heb je het voordeel dat je de kennis van toen meeneemt, maar tevens een nieuwe start kan maken: hoe onderscheid je je als festival, hoe behaal je de kwaliteit waar wij heel erg veel waarde aan hechten? De muziekbeleving, muziekkwaliteit, de diversiteit en de breedte.'


Miriam vervolgt: 'De kern blijft behouden, absoluut: avontuurlijke muziek met culturele roots. Dat blijft. De uitwerking is zeker wel anders. Vooral op de avonden kiezen we voor een thematische richting. In Doornroosje Celebrate Africa, In de Stevenskerk de India Raga Night van 9 uur s'avonds tot 3 uur 's nachts en in de Vereeniging creëren we een theatercontext. Waar je in een fijne stoel kunt zitten en lekker kan gaan genieten van drie artiesten.


'Overdag hebben we een programma in Lux. Een mooie seated zaal, waar wat meer jazz of intieme concerten plaatsvinden. Met ook de hele dag een filmprogramma, terwijl op het buitenpodium talks, dj's en concerten plaatsvnden. En natuurlijk zijn er ook weer workshops en kinderactiviteiten.'


Music Meeting introduceert de transformatie in een video: 

 

Even heel kort door de bocht ligt tijdens vier dagen Music Meeting op vrijdag 22 mei het accent op Afrika, op zaterdag 23 mei op Midden-Oosten en India, op zondag 24 mei op Americana en maandag 25 mei op jazz. Nogmaals: dat is heel kort door de bocht, maar het geeft wat handvatten om tot een keus te komen in het rijke programma dat Music Meeting dit jaar opnieuw te bieden heeft.


We lopen even met zevenmijlslaarzen door deze Nijmeegse vierdaagse heen, voordat we dieper op de verschillende acts ingaan.


Vrijdag 22 mei
: BCUC / Oumy / Mádé Kuti / IBAAKU


Zaterdag 23 mei
: ÁMÁL Ensemble / Peter Somuah / nuMori / Svjata Vatra / Parvathy Baul / Trio Jayant, Balakrishna SG & Heiko Dijker / Ashwani Shankar / Debasmita Bhattacharya


Zondag 24 mei
: Lagon Nwar / Esdras Nogueira / Awichas / Guitari Baro /Rhiannon Giddens / Diyet & Love Soldiers / Puuluup


Maandag 25 mei
: Mattias De Craene ft. Black Koyo / Sera Kalo eX.II / Naïssam Jalal / Romperayo


Tickets
Er zijn 4-dagenkaarten, waarmee je alle vier de festivaldagen alle activiteiten op alle locaties kan bezoeken. Of je neemt locatietickets, die toegang geven tot alle concerten op de gekozen locatie. Met een combiticket kan je alle concerten op twee locaties van één festivaldag meemaken. Tot 30 jaar krijg je 20% korting. Kinderen tot 4 jaar zijn gratis.

Ga naar de Ticketshop voor alle details en om je tickets te bestellen.



We duiken nu wat dieper het programma in en introduceren met muziek of video de artiesten en bands die zullen optreden.

Vrijdag 22 mei – Celebrate Africa!

BCUC / Oumy / Mádé Kuti / IBAAKU: Doornroosje (20:00 - 00:00)

De openingsavond van het festival speelt zich af in Doornroosje. Het is International Africa Day en geheel in die sfeer treden vier bands op, met als geweldige primeur het eerste Nederlandse concert van de Nigeriaanse Mádé Kuti, kleinzoon van Fela Kuti.  


BCUC
uit Soweto is al jaren een favoriet van de Mixed-redactie, een spirituele storm die je niet ondergaat, maar die je meesleept. De zevenkoppige formatie mengt rauwe punkenergie, hiphop en funk met traditionele ritmes uit Zuid-Afrika. Wat begint als een bezwerende groove, groeit uit tot een extatische uitbarsting van zang, percussie en bezieling.


Oumy
en Ibaaku maken de avond compleet.

 

Zaterdag 23 mei: overdag Lux, middag Buitenpodium, avond en nacht in de Stevenskerk

ÁMÁL Ensemble / Peter Somuah / nuMori  (LUX, 14:30 - 19:30)
Svjata Vatra (Buitenpodium)

Parvathy Baul / Trio Jayant, Balakrishna SG & Heiko Dijker / Ashwani Shankar / Debasmita Bhattacharya (Stevenskerk, 21:00 - 03:00)

Op deze zaterdag voorafgaand aan Pinksteren begint het programma om 14:30 in Lux. Tot 19:30 kun je daar drie concerten zien en films kijken. Om 21:00 begint het marathonprogramma in de Stevenskerk. Van negen uur ’s avonds tot drie uur ’s nachts kan je er een magisch Indiaas raga-programma meemaken, met tal van muzikanten uit India.


De dag opent met het ÁMÁL Ensemble: zeven muzikanten uit Syrië, Siberië, Mexico en Frankrijk brengen een eclectische mix van Arabische melodieën en Latijns-Amerikaanse grooves.


De Ghanese trompettist Peter Somuah heeft net een schitterend nieuw album afgeleverd. Was de vorige plaat doordrenkt van Ghanese highlife, de nieuweling is meer jazzgericht. Benieuwd wat hij en zijn band in Lux gaan laten horen.



nuMori
is een innovatieve crossover band uit Zuid-Korea die traditionele stijlen mengt, zoals Pansori en Samulnori, met K-rock en K-pop.

 


Op het buitenpodium speelt ’s middags het Oekraïens-Estse ensemble Svjata Vatra: volksmuziek gebaseerd op traditionele liederen, gebracht met een frisse punkattitude. Op het Buitenpodium vinden ook All Ears talks met de festivalartiesten plaats.



’s Avonds in de Stevenskerk presenteert tablaspeler de Indian Raga Night met een keur aan Indiase muzikanten en vocalisten: Parvathy Baul, Trio Jayant, Balakrishna SG & Heiko Dijker, Ashwani Shankar, Debasmita Bhattacharya

 

 

 

Zondag 24 mei, 1e Pinksterdag: overdag Lux, middag Buitenpodium, avond in De Vereeniging

Lagon Nwar / Esdras Nogueira / Awichas (LUX, 13:30 - 18:30)
Guitari Baro (Buitenpodium)
Rhiannon Giddens / Diyet & Love Soldiers / Puuluup (De Vereeniging, 20:00 - 00:00)

Op deze Eerste Pinksterdag begint het festival om 13:30 in Lux, waar tot 18:30 drie concerten plaatsvinden, met films tussendoor. ’s Avonds is het in de Vereeniging tijd voor de grote ster, zangeres en banjospeelster Rhiannon Giddens, voorafgegaan door de Canadese Diyet en Puuluup uit Estland.   

 

De maloya-muziek uit La Réunion mengt Lagon Nwar met jazz, afro-jazz en psychedelisch rock. Moeiteloos navigeert de band tussen Afrika en thuisbasis Frankrijk, wat zorgt voor een rijke organische en tegelijkertijd moderne sound.

 


Met zijn van funk doordrenkte kwintet presenteert de Braziliaanse baritonsaxofonist en producer Esdras Nogueira instrumentale stukken waarin je de geesten hoorde van Tony Allen, Elis Regina en Joyce Moreno. Of het nu samba, salsa, carimbo, jazz of afrobeat is, Nogueira absorbeert deze stijlen tot een vloeiend geheel.

 


Hallucinante ritmes, donkere, keyboard- en synthesizerklanken, en daaroverheen de bezwerende zang van Ibelisse Guardia Ferragutti, prikkelend en krachtig. Met Awichas exploreert ze rituele en microtonale muziek uit de Andes.

 


Op het buitenpodium speelt ’s middags het virtuoze instrumentale trio Guitari Baro, bestaande uit drie griot-muzikanten uit Guinee en Mali: lyrische harmonieën en bloemrijke melodielijnen, inspiratie puttend uit de regionale stijlen van het Mande-repertoire, jazz, Congolese rumba, Guineese dansbands en Cubaanse muziek.
Op het Buitenpodium vinden ook All Ears talks met de festivalartiesten plaats.

 

 

’s Avonds in de Vereeniging opent Puuluup het programma. Dit dynamische Estse duo, dat wordt gevormd door Marko Veisson en Ramo Teder, begon in 2014. Het tweetal blaast eigenhandig nieuw leven in de antieke viersnarige lier talharpa, door het duo bespeeld met experimentele technieken. Origineel, traditioneel, punk en romantische neo-zombie post-folk ineen.

 


Ze zingt met een opmerkelijke helderheid. Op de vier albums die Diyet tot nu toe uitbracht, laat de Canadese First Nations zangeres geen misverstand over haar boodschap bestaan. Ze gelooft in collectieve genezing, door tegelijkertijd met de toekomst en de diepste wortels, oude tradities te omarmen. Ze brengt, tezamen met de twee Love Soldiers, alternatieve country, folk, roots en traditionele muziek met pakkende melodieën en verhalen die diep geworteld zijn in haar inheemse wereldbeeld en het leven in het noorden.

 


Rhiannon Giddens
brengt op haar heel eigen wijze vertolkingen van gospels, folksongs, blues en veel meer. Ze won een Grammy met het album They’re Calling Me Home, een fantastische plaat die ze opnam met Francesco Turrisi, met wie ze ook naar Music Meeting komt. Giddens en Turrisi raken de kern van die songs met hun spiritualiteit, overtuiging en het protest dat ermee verbonden is.

 

 

 

Maandag 25 mei, 2de Pinksterdag: 3 concerten in Lux en concert, talks en dj op het Buitenpodium

Mattias De Craene ft. Black Koyo / Sera Kalo eX.II / Naïssam Jalal (LUX, 13:30 - 18:30)

Romperayo (Buitenpodium)



De Belgische saxofonist Mattias de Craene verdiepte zich jarenlang in de Marokkaanse gnawa-muziek. Zo stuitte hij op guembri-speler Hicham Bilali alias Black Koyo. Samen brengen ze de traditionele gnawa naar het nu.  

 


De van oorsprong Caribisch-Amerikaanse Sera Kalo is een veelzijdige singer/songwriter en componist die moeiteloos schakelt tussen soul, jazz en elektronische grooves. Ze heeft een springlevende sound waarin percussie, improvisatie en futuristische klankkleuren samenkomen.

 


De Frans-Syrische fluitist Naïssam Jalal bracht onlangs het nu al gelauwerde album Landscapes of Eternity uit, waarin ze zich verdiept in Indiase muziek. Haar fluitspel wisselt ze af met intrigerende vocalen.

 

Op het Buitenpodium wordt feestelijk afgesloten met cumbia-formatie Romperayo. Op het Buitenpodium vinden ook All Ears talks met de festivalartiesten plaats.

 

Tickets
Er zijn 4-dagenkaarten, waarmee je alle vier de festivaldagen alle activiteiten op alle locaties kan bezoeken. Of je neemt locatietickets, die toegang geven tot alle concerten op de gekozen locatie. Met een combiticket kan je alle concerten op twee locaties van één festivaldag meemaken. Tot 30 jaar krijg je 20% korting. Kinderen tot 4 jaar zijn gratis.

Ga naar de Ticketshop voor alle details en om je tickets te bestellen.

musicmeeting.nl

 

 

 


meer nieuws
Griekse chanteuse brengt liederencyclus over de vele aspecten van water
zondag 19 april, 2026
Historisch verslag van een Afrikaanse lente
zaterdag 18 april, 2026
Front Porch Sessions
maandag 13 april, 2026
Klanken uit de Oeigoerse diaspora
maandag 6 april, 2026
Plus de Transglobal World Music Chart Top-40
woensdag 1 april, 2026
Spannende nieuwe muziek bij unieke historische filmbeelden
maandag 9 maart, 2026
Plus de Transglobal World Music Chart Top-40
zondag 1 maart, 2026