Music Meeting van start met Cedric Watson in de Mixed Media Lounge 'If you ain't sing it in Creole, it's not Creole music' zaterdag 18 mei, 2013

'Niets is vanzelfsprekend' is de teneur van de officiële opening van Music Meeting 2013. Dit neigt tot ook minder vanzelfsprekende samenwerkingen. Maar ook al zijn er nieuwe sponsors gevonden, cultuur is en blijft een gemeenschappelijk goed. Na het uitdelen van een rijk geïllustreerd boekje, een samenwerking tussen de gemeente en kunstenaars, is de Mixed Media Lounge ook geopend. Koen Schouten interviewt Cedric Watson en Desiree Champagne. Lees verder en kijk naar het filmpje.


Cedric Watson legt ons haarfijn uit waar de zydeco en cajun vandaan komen en hoe hij ermee in aanraking is gekomen, namelijk op jonge leeftijd al spelend met een kinderaccordeon. Zijn neef speelde al zydeco en zo is hij erin gerold. Op de vraag waarom hij in het Frans zingt, zegt hij 'If you ain't sing it in Creole, it's not Creole music'. De taal is het Frans uit New Orleans. Ook de fiddle is Creools - die, als een dronkaard, doet wat hij wil.

Cedric Watson en Desiree Champagne (op wasbord met twee haarpinnen!) spelen twee nummers,waarvan er een hier in het filmpje te zien is.

Morgen, zondag 19 mei spelen ze om 16.15 uur met de hele band: Cedric Watson & Bijou Creole!

(tekst Charlie Crooijmans, video Mattie Poels) 

Bekijk hier het volledige programma van de Mixed Media Lounge tijdens Music Meeting 2013
.

 


meer nieuws
Plus de Transglobal World Music Chart Top-40
donderdag 1 mei, 2025
Vier verschillende concerten door kersvers winnaar van de Paul Acket Award 2025
zondag 13 april, 2025
Boubacar Traoré 20 mei, Salif Keita 27 mei
zaterdag 12 april, 2025
Boubacar Traoré 20 mei, Salif Keita 27 mei
vrijdag 11 april, 2025
Plus de Transglobal World Music Chart Top-40
dinsdag 1 april, 2025
Ander tijdstip vanwege de NAVO-top in Den Haag
maandag 24 maart, 2025
Pinksterweekend op 7, 8 en 9 juni 2025 in Park Brakkenstein te Nijmegen
zondag 2 maart, 2025
Plus de Transglobal World Music Chart Top-40
zaterdag 1 maart, 2025
Plus de Transglobal World Music Chart Top-40
zaterdag 1 februari, 2025