Enrique met zijn dochter Estrella Morente
Flamencozanger Enrique Morente overleden De 'dichter van de flamenco' was 67 jaar oud dinsdag 7 december, 2010

De Spaanse flamencozanger Enrique Morente is maandag in een ziekenhuis in Madrid overleden. Morente, die binnenkort zijn 68ste verjaardag zou vieren, geldt als een belangrijke vernieuwer van de flamenco. De cantaor uit Granada liet zich beïnvloeden door de jazz en de popmuziek.


Morente werd wel ‘de dichter van de flamenco’ genoemd, omdat hij talrijke gedichten van schrijvers als Miguel Hernández, Federico García Lorca en Antonio Machado op muziek zette. Ook maakte hij een cd met gedichten van de kunstenaar Pablo Picasso. Als eerste flamencozanger kreeg hij in 1994 de nationale Spaanse muziekprijs.

Enrique Morente was op 4 december aan een maagzweer geopereerd. Toen er zich complicaties voordeden, ging hij twee dagen later opnieuw onder het mes. Sinds zondag was hij hersendood. Hij laat drie kinderen achter, waaronder flamencozangeres Estrella Morente. Zij is op 21 maart in Amsterdam voor een concert in Carré.
 

meer nieuws
Jubileumeditie van 22 t/m 26 mei met concerten, films, talks, workshops, kinderactiviteiten , dj-sets en veel meer
zaterdag 25 april, 2026
Griekse chanteuse brengt liederencyclus over de vele aspecten van water
zondag 19 april, 2026
Historisch verslag van een Afrikaanse lente
zaterdag 18 april, 2026
Front Porch Sessions
maandag 13 april, 2026
Klanken uit de Oeigoerse diaspora
maandag 6 april, 2026
Plus de Transglobal World Music Chart Top-40
woensdag 1 april, 2026
De Maestro is heengegaan
vrijdag 27 maart, 2026
Spannende nieuwe muziek bij unieke historische filmbeelden
maandag 9 maart, 2026