Enrique met zijn dochter Estrella Morente
Flamencozanger Enrique Morente overleden De 'dichter van de flamenco' was 67 jaar oud dinsdag 7 december, 2010

De Spaanse flamencozanger Enrique Morente is maandag in een ziekenhuis in Madrid overleden. Morente, die binnenkort zijn 68ste verjaardag zou vieren, geldt als een belangrijke vernieuwer van de flamenco. De cantaor uit Granada liet zich beïnvloeden door de jazz en de popmuziek.


Morente werd wel ‘de dichter van de flamenco’ genoemd, omdat hij talrijke gedichten van schrijvers als Miguel Hernández, Federico García Lorca en Antonio Machado op muziek zette. Ook maakte hij een cd met gedichten van de kunstenaar Pablo Picasso. Als eerste flamencozanger kreeg hij in 1994 de nationale Spaanse muziekprijs.

Enrique Morente was op 4 december aan een maagzweer geopereerd. Toen er zich complicaties voordeden, ging hij twee dagen later opnieuw onder het mes. Sinds zondag was hij hersendood. Hij laat drie kinderen achter, waaronder flamencozangeres Estrella Morente. Zij is op 21 maart in Amsterdam voor een concert in Carré.
 

meer nieuws
Vier verschillende concerten door kersvers winnaar van de Paul Acket Award 2025
zondag 13 april, 2025
Boubacar Traoré 20 mei, Salif Keita 27 mei
zaterdag 12 april, 2025
Boubacar Traoré 20 mei, Salif Keita 27 mei
vrijdag 11 april, 2025
Plus de Transglobal World Music Chart Top-40
dinsdag 1 april, 2025
Ander tijdstip vanwege de NAVO-top in Den Haag
maandag 24 maart, 2025
Pinksterweekend op 7, 8 en 9 juni 2025 in Park Brakkenstein te Nijmegen
zondag 2 maart, 2025
Plus de Transglobal World Music Chart Top-40
zaterdag 1 maart, 2025
Plus de Transglobal World Music Chart Top-40
zaterdag 1 februari, 2025
Plus de Transglobal World Music Chart Top-40
woensdag 1 januari, 2025