AfroCubism op Festival Mundial
Hugh Masekela op Afrikafestival Hertme
Narasirato Pan Pipers op Sfinks Mixed
Paco de Lucía op Gent Jazz
Rodrigo y Gabriela & C.U.B.A. op North Sea Jazz en Gent Jazz
Fatoumata Diawara op Sfinks Mixed en Global Village Festival
Juan Luis Guerra op Afro-Latino Festival
Zomerfestivals 2012: Goran Bregovic, Roberto Fonseca, Havana d'Primera en vele anderen Polé Polé in Gent en Sfinks in Boechout maandag 2 juli, 2012

De zomerfestivals stomen door. Na Sfinks en Polé Polé is het nu de beurt aan Esperanzah en Dranouter. Bekijk hier de line-ups van alle zomerfestivals tot en met augustus. Van Zomerterras tot Lowlands. Bookmark deze pagina - we updaten dagelijks!

Lees hieronder alles over de zomerfestivals van 2012!

Robeco Zomerconcerten juni-juli-augustus, Amsterdam
Met o.a. Carmen Souza, Cristina Branco
www.robecozomerconcerten.nl

Zomerterras 27 juli t/m 18 augustus, Vlaardingen
Met o.a.  Alberto Caicedo y su Orchestra, Panteón Rococó, La Caravane Passe, Sindicato Sindico, Abel Marcel
www.zomerterras.nl

Helden in het Park 28 juli t/m 18 augustus, Heldenpark Eeklo
Met o.a. Amsterdam Klezmer Band, Jungle By Night, Les Frères Smith
https://www.n9.be/

Dranouter
3 t/m 5 augustus, Dranouter
Met o.a. Goran Bregovic with the Wedding and Funeral Band, Tinariwen, Sergent Garcia, The Black Seeds, Blue Flamingo, Balaxy Orchestra & Imany, Bellowhead, Mandolinman, Tref, Ane Brun
www.festivaldranouter.be

Esperanzah! 3-5 augustus, Floreffe (bij Namen)
Met o.a. Roberto Fonseca, Molotov, Emel Mathlouthi, Flavia Coelho, Caravan Palace, Xavier Rudd, Va Fan Fahre, Groundation, Youssoupha, Kiss & Drive, Bonga, Marlene Dorcena, Balkan Beat Box, Imany
www.esperanzah.be/nl

Polé Polé Beach 3-5 augustus, Zeebrugge
Met o.a. Buscemi, Gaetano Fabri, Kumbia Beats
www.polepole.be

Klinkers 27 juli t/m 11 augustus, Brugge
Met o.a. Gilles Peterson, Babylon Circus, Jungle by Night
www.klinkers-brugge.be

Zomerparkfeest 2 t/m 5 augustus, Venlo
Met o.a. Shangaan Electro, Jah6
www.zomerparkfeest.nl

Antilliaanse Feesten 10-11 augustus, Hoogstraten
Met o.a. Havana d'Primera, Luis Enrique, Diomedes Diaz, Destra, Carimi
www.antilliaansefeesten.be

Afro Caribbean Festival 10-11 augustus, Bredene
Met o.a. Tamikrest, Zion Train, Buscemi & Squadra Bossa, La Makina del Karibewww.afrocaribbean.be

Dias Latinos 17 t/m 19 augustus, Amersfoort
Met o.a.¡Son Timbazo!, 2-Remember, Aguabajo, Alberto Caicedo, Amigos de la Canción Boas, Anna Elis de Jong, Barrio Nuevo, CaboCubaJazz, Cachao Sounds, Caribbean Fever, Cubop City Big Band, DanSon, Del Norte, Descarga Latina feat. Lazara Cachao en Gerardo Rosales, DJ Bryan & DJ Philip, DJ Doble D & DJ Philip, DJ Eduardo, DJ Paulo, DJ Renect, DJ Sigi & DJ Philip, DJ XL, Dj Yerpún, EarthQuake Brassband, Edsel Juliet y La Banda Loca, Estudiantina Ensemble, Fulvia di Domenico, Gabriel Aguilera, GlobaLoca!, Isabel Silva & João Escada, Jaime Rodriguez Band, Las Tapas, Latin Carillonconcert, Leticia y su Rumbadama, Lilian Vieira, Maria Catharina Cuarteto, Mariachi Tierra Caliente, Miguel Osorio y la Parranda, Mira Falk & Tato de Moraes, Musica do Brasil, Musica Temprana - Samba? ZAMBA!, Orlando Miño Trio, Orquesta Salsabor, Randal Corsen, Rompe Cabeza, Sindicato Sonico, Son Así, Tango Extremo, Tango Masivo, TenTemPiés, Tico Pierhagen Quintet - Latin Vibes, Tio Gringo, Tomi y su Timbalight, Trio Son Cubano.
www.diaslatinos.nl

Lowlands 17 t/m 19 augustus, Biddinghuizen
Met o.a. La Pegatina, SMOD, Atri N'Assouf, The Black Seeds, Skip & Die, Sondorgo, Krema Kawa, Imam Baildi, Global Klimax met DJ's Tommi & Russ Jones, Russendisko met DJ's Pidzabolkin & Yutiy Gurzhy 
www.lowlands.nl

Arteganza Festival 21 september, Amersfoort
Met o.a.
www.arteganza.nl
 

Festivals die alweer voorbij zijn 

Mano Mundo 12-13 mei, Boom
Met o.a. Terrakota, Mory Kanté, Va Fan Fahre, Babylon Circus, Bai Kamara Jr.
www.manomundo.be

Global Village Festival 12 mei, Lieve Vrouwekerkhof, Amersfoort
Met o.a. Fatoumata Diawara, La Chiva Gantiva, La Fanfare du Belgistan, Alejandro Toledo & The Magic Tombolino's, Baraná Elektro Shaman
www.globalvillagefestival.eu
 

Les Nuits 10 t/m 21 mei, Botanique, Brussel
Met o.a. Hoquets, Amadou & Mariam, Ibrahim Maalouf, Staff Benda Bilili, Siskiyou
www.botanique.be/nl/project/les-nuits-2012-nl

Kokopelli Festival
18-19-20 mei, Gullegem
Met o.a. Imperial Tiger Orchestra, Terrakota, Million Stylez, El Hijo de la Cumbia, Xamanek, Le Peuple de l'Herbe
www.kokopelli.be

 Tong Tong Fair 17 t/m 28 mei, Den Haag
met o.a. Anggun, Boi Akih, Nomads met Julya Lo'ko, Lilian Vieira en Izaline Calister, Behind the Actors ft Chris Hinze, Widosari, Indisch Muzikanten Colectief, Cinta, Diah Ayu Lestari, Ambon Jazz Plus, Ampat, Tjendol Sunrise
www.tongtongfestival.nl

Wereldfestival 26 mei, Eibergen
met o.a. Parne Gadje, NOblues, Manito, Dina Drinks Tea
www.openluchttheatereibergen.nl/programma/136

Festi'Konkoba 26 mei, Zinnema, Brussel
Met Sekouba Bambino, Djekoria Fanta, M’Balou Kanté, Kaabi Kandia Kouyaté, N’Faly Kouyaté

Music Meeting 26-27-28 mei, Park Brakkenstein, Nijmegen
Met zaterdag 26 mei Richard Bona’s Mandekan Cubano, Tcheka ft Regis Zigavo, Myanmar Meets Europe, Lakecia Benjamin & SoulSquad, Spinifex Indian Spin, Gevende, Mokoomba, Rubatong, FOKN Bois, DJ Black. Plus: Mixed Media Lounge en Movie Meeting.
En zondag 27 mei Aurelio & The Garifuna Soul Band, Ghalia Benali Mw'soul, Koby Israelite & Oren Marshall Duo, Nik Bärtsch's Ronin, Maite Hontelé | Alberto Caicedo y su Orquesta, Bguti-Orchestra, Raghu Dixit,
Jaojoby, Kobo Town, Ingrid Laubrock, Guillaume Orti, Laurent Blondieau & Tom Rainey, KeKeCa, Jaojoby & Regis Zigavo, Just A Band, DJ Edu. Plus: Mixed Media Lounge en Movie Meeting.
En maandag 28 mei Band of Gypsies, Amira, Aziz Sahmaoui & University of Gnawa featuring Ibrahim Maalouf & Mokhtar Samba, Derya Turkan & Erkan Ogur & Vincent Segal & Eric van der Westen, Koby Israelite & Band, Jagwa Music, Beatriz Aguiar Band & Riccardo Tesi, Pumporgan, Bojan Z & Oren Marshall, Drew Gonsalves
www.musicmeeting.nl

International Gipsy Festival
27-28 mei, Tilburg
Met op zaterdag 27 mei de Dutch BalkanBlues Contest met Sintiromarus, Carlama Orkestar, Project Rakija, Klavan Gadje, Caspian Hatdance, Barbar Project, en Orchestre Infernal, plus – buiten mededinging – de Amsterdam Klezmer Band.
Op zondag 28 mei o.a. Band of Gypsies, Felix Lajko, Vince Olah & The Earth, Wheel, Sky Band, Amariszi & Emrah Oðuztürk, Amparo Cortès & Temperamento Gitano, Di Naye Kapelye & The Hutsul Gypsies, Raya, Les Tsiganes Ivanovich & Basily Gipsy Band, Gadjo Joe, Circus Platzak
www.gipsyfestival.nl

Dunya Festival 27 mei, Rotterdam
Met o.a. Shantel Bucovina Orkestar, Tamikrest, Hindi Zahra, The Beat, Tentiempiès, Athena, Jah6, KiT, Koffie
www.dunya.nl

Wereldfeest Leuven 2 juni, Leuven
Met o.a. Tamikrest, Tafa Diouf & Tassouf Band, El Junta Cadaveres, Campina Royal
www.wereldfeest.be

Percussie Festival 2 en 3 juni, Melody Line & Ruigoord, Amsterdam
Met o.a. Folikan, Yacumba, Son 5, Nusodia, Spoetnik Orkestar 072, Hassan The Beatboxer, Kora Dioulo & Chanti Mei, Tambu, Gamelan orkest, Eyesful, B-boy Academy, Roël Calister & Guests, Flamenco Trio Miguel Hiroshi, Adrian Elissen, Maria Marín
www.percussiefestival.nl

1AnderFestival 9-10 juni, Schijndel
Met o.a. Joan Soriano, Amariszi, Kasba, Yama Yama, Expeditie Flamenco
www.1anderfestival.nl

Holland Festival 1 t/m 28 juni, Amsterdam
Met o.a. Passio-Compassio van Ensemble Sarband
www.hollandfestival.nl

 Festival Mundial 16 & 17 juni, Tilburg
Met o.a. Pitbull, Habib Koité ft Dobet Gnahoré, Kareyce Fotso & Aly Keita, AfroCubism, Stephen Marley, Blitz The Ambassador, Dropkick Murphys, La Pegatina, The Kyteman Orchestra, Skip & Die, KiT XL, Kasha Nasha, Carlama Orkestar, Amariszi, Muchachito Bombo Infierno, ShazaLaKazoo, Kalio Gayo, Gustavo Cordera
www.festivalmundial.nl

Houtfestival 16-17 juni, Haarlem
Met o.a. Amsterdam Klezmer Band, Mohammad Reza Mortazavi, Spinifex Quintet, Myrddin, Samba Salad, Baraná Elektro Shaman, Teerah Taali, Rabasa, Kervan
www.houtfestival.nl

Afro-Latino Festival 22 t/m 24 juni, Bree
Met o.a. Juan Luis Guerra, Conjunto Angola 70, Kassav, La Excelencia, Jaojoby, Alpha Blondy, Shaggy, Aswad, Lize Accoe, Krosfyah, Sabor de Gracia, Batida, Smod, Les Nobods, Che Sudaka, Kasbah, Jahcoustix, Ziggi Recado, Irie Révoltés, Ganga Giri, Buscemi feat. Squadra Bossa, Croma Latina, Pupy y los que Son Son, Zule Max, Irie Vibes Band, Tommy Tornado
www.afro-latino.be

Afrique-Carib 24 juni, Almere
Met o.a. Shaggy, Maykel Blanco y Su Salsa Mayor, Krosfyah, Kidum & Naks Kaseko Loco
www.afrique-carib.nl
 

Couleur Café 29 juni t/m 1 juli, Brussel
Met o.a. Orquesta Buena Vista Social Club® feat. Omara Portuondo, Boban & Marko Markovic Orchestra, Bomba Estéreo, Magic System, Tinariwen, Gogol Bordello, Admiral T, Stephen Marley, Brigitte et Le Peuple de l'Herbe, Kaer, Joshua Alo, Sarah Carlier, Sean Paul, Caravan Palace, Les Boukakes, Ayo, La Chiva Gantiva, Mokoomba, Ruzzo & Roldan
www.couleurcafe.be

 Les Ardentes 5 t/m 8 juli, Luik
Met o.a. Rodrigo & Gabriela & C.U.B.A.
www.lesardentes.be

Amsterdam Roots Festival
5 t/m 8 juli, Amsterdam
Met o.a. Indoor (5-7 juli): Ibrahim Maalouf, Chiddy Bang, The Ex & Getatchew Mekuria & friends, Ana Moura + Aline Frazão, Celso Piña + Gente de Zona; Roots Open Air (8-7): Bonga, Kardes Türküler, Juju, Danyel Waro, Systema Solar, Tashi Lhunpo Monks, Asakusa Jinta, Krar Collective, Violons Barbares, Baloji, DJ mps PILOT, Koffie
www.amsterdamroots.nl

North Sea Jazz Festival 6 t/m 8 juli, Rotterdam
Met o.a. Seun Kuti, Rodrigo y Gabriela & C.U.B.A., Esma (Redzepova) & Amazing Roma from Macedonia, Oumou Sangaré & Bela Fleck, Buika, Fatoumata Diawara, Blue Flamingo, Michel Camilo, Dhafer Youssef, Blitz the Amabassador, Harold López Nussa Quintet
www.northseajazz.nl

Afrikafestival Hertme 7-8 juli, Hertme
Met o.a. op zaterdag 7 juli: Menwar, Super Mama Djombo, Jupiter & Okwess International, Danyèl Waro, Conjunto Angola 70, Juldeh Camara & Justin Adams - JuJu
En zondag 8 juli: Boubacar Traoré - Kar Kar, Mansa Camio & Ensemble Doundoumba, Sia Tolno, Hugh Masekela, Samba Mapangala & Orchestra Virunga
www.afrikafestivalhertme.nl

Gracias a la Vida
, 7 juli, Lommel
Met o.a. Lili Grace, Skarbone 14, Ne t'en fais pas, Gypsy Hill Brassafrik, Turntable Dubbers, DJ Agento Chevara, Customs
www.graciasalavida.be
 
Gent Jazz 5 t/m 14 juli, Gent
Met o.a. Paco de Lucía, Rodrigo y Gabriela & C.U.B.A., Miguel Zenón Quartet, Gabriel Rios solo
www.gentjazz.com

Dour Festival 12 t/m 15 juli, Dour
Met o.a. The Ex & Getachew, The Skatallites
www.dourfestival.be

The Hague African Festival 13 juli, Den Haag
Met o.a. African Gospel in the City, Kioso Kyuwenda, Ernest Darko & The Hague Gospel Choir, Nubisch, Wi Na Wan, Wasifu, Omar Ka & Ebou Gaye Mada, Black Prophet, Mokoomba
www.thehagueafricanfestival.com 

Polé Polé Gent 14 t/m 23 juli, Gent
Met o.a. Mokoomba, Los De Abajo, Baciamolemani, Café Con Leche, Postmen, La Chiva Gantiva, Orchestre International Du Vetex, Bongo Botrako, Txarango, Poutrelles Fever, Xperimento, To The C & The Bad Mothers, Liquid Sun Orchestra, Mucho Gusto, The Royal Fubnk Force, The Skatalites, Civalizee Foundation, Wahwahsda, Xaman Ek, Mongoose, Tomi Y Su Timbalight, Collieman & Mighty Sunscape Crew, Internationals ft. Liza Accoe, Fatback Brass Band, Shakara United, Tio Pepe & The Bordellos, La Sonore Libre, Quique Neira, Juntacadaveres, Buritaca, Buscemi & Squadra Bossa
www.polepole.be

Sfinks Mixed 27-29 juli, Boechout
Met o.a.Kid Creole and the Coconuts, Hugo Mendez – Sofrito, Kuenta I Tambu, Balaxy Orchestra, Fatoumata Diawara, The Barons of Tang, Red Baraat, Magic System Best Of Tour 2012, Addictive TV, Nortec Collectiv presents Clorofila, Ricardo Ribeiro Quartet, Kayhan Kalhor & Erdal Erzincan, Emel Mathlouthi, Narasirato, Kel Assouf, Flavia Coelho, Dissidenten, Molotov, Zita Swoon Group, Lala Njava, Coreyah, Marco Flores, Bonga
www.sfinks.be

Zomercarnaval 27-28 juli, Rotterdam
Met o.a. Calypso Rose en Aptijt
www.zomercarnaval.nl

 


meer nieuws
Uitverkochte Cloud Nine zaal op stelten gezet
maandag 19 februari, 2024
In Amsterdam, Utrecht en Den Haag tussen 8 maart en 22 juni 2024
woensdag 14 februari, 2024
Daverend optreden bij De X
maandag 12 februari, 2024
Tref begeleidt balfolk in De Omval
dinsdag 6 februari, 2024
Plus de Transglobal World Music Chart Top-40
donderdag 1 februari, 2024
Een persoonlijke impressie
maandag 29 januari, 2024
Monica Akihary met Boi Akih op Jazz Podium Hot House in Leiden
zaterdag 27 januari, 2024
KV Express en Tref begeleiden Balfolk in Amsterdam e.o.
woensdag 17 januari, 2024
Dubbelconcert Dareyn Q.7 en Tony Overwater’s Spirits ft. Rima Khcheich
maandag 15 januari, 2024
Plus de Transglobal World Music Chart Top-40
maandag 1 januari, 2024