Allerdings Otros Aires was het lijflied van tijdschrift Beyond, de voorloper van MixedWorldMusic.com. Bij de 'launch' in het Amsterdamse Bimhuis werd deze track van de Argentijnse band Otros Aires als dé representant gedraaid van waar het tijdschrift voor stond: traditie en vernieuwing in één, akoestisch en elektronisch verbonden. De electrotangoband komt tussen 20 en 23 september voor drie optredens naar Nederland.
Otros Aires is een van de meest succesvolle bands in de tango electrónico of electrotango, het Argentijnse genre waarin elektronische ritmes en traditionele instrumenten elkaar ontmoeten. De groep maakt een mix van klassieke tango’s en dance, lounge en dub, begeleid door de fluwelen stem van Miguel di Genova. Otros Aires staat bovendien bekend om de spectaculaire visuals die ze meenemen op tournee
Bekijk hier de live-versie van Allerdings Otros Aires.
De muziek van Otros Aires is het beste te omschrijven als ‘21st-century tango’: de bekende dansstijl in een modern, audiovisueel jasje. Miguel di Genova uit Barcelona kwam in 2003 met het idee voor dit project. Hij werd geïnspireerd door de stijl 'mestizaje', die ooit is ontstaan in Argentinië, en die de tango vermengt met elektronische ritmes en karakteristieke arrangementen.
Albums Dos en Tricota
Otros Aires kreeg zijn echte vorm in 2004 in Argentinië, toen de band daar haar eerste album opnam. Het succes ervan bracht de groep naar grote internationale podia in Amerika en Europa. Inmiddels bracht de groep twee prachtige albums uit: Dos en Tricota. Hierop is spannende electrotango te horen, een muziekstijl die door Otros Aires, en bijvoorbeeld Gotan Project en Bajofondo, meer en meer in de schijnwerpers komt te staan.
Luister op Spotify naar deze twee albums.
Bezetting Otros Aires
Miguel di Genova - zang, gitaar, elektronica
Hugo Satorre - bandoneon
Diego Ramos - piano
Martin Bruhn - drums, percussie
Concerten 2012
do 20 september: Paradiso, Amsterdam
za 22 september: Muziekgebouw Eindhoven
zo 23 september: LantarenVenster, Rotterdam