Netsayi opent World Sessions in Amsterdam Charismatische zangeres charmeert publiek zondag 7 februari, 2010

Met een intieme, persoonlijke en sterke performance opende Netsayi zaterdagavond de derde serie World Sessions in het Amsterdamse Podium Mozaïek. Nog voordat de Zimbabwaans-Engelse singer-songwriter het podium betrad was er al een gevoel van saamhorigheid en ontvankelijkheid in de goed gevulde zaal.

De openingsfilm, die beelden vertoonde van Netsayi in haar twee ‘vaderlanden’ Engeland en Zimbabwe, gaf de kijker een indruk van waar de zangeres haar inspiratie vandaan haalt en het ontstaan van haar liedjes. Even later, tijdens het interview, vertelde Netsayi aan NPS-radiomaker Co de Kloet – die voor de gelegenheid de honneurs waarnam van presentator P.P. Fischer – over de totstandkoming van haar nieuwe album Monkey’s Wedding.

De zes maanden zwangere zangeres trad op in kleine, semi-akoestische setting met een gitarist en een percussionist. Zelf begeleidde zij haar prachtige stem op gitaar en de Zimbabwaanse mbira (duimpiano) wat het geheel een nog intiemere sfeer gaf.

Als echte performer en warme persoonlijkheid had zij het jonge publiek van begin tot eind aan haar lippen hangen: de toehoorders stelden vragen tijdens het interview, zongen mee – zelfs tijdens een eeuwenoude Afrikaanse traditional –, gaven haar een staande ovatie en maakten gretig gebruik van de meet&greet na afloop van het concert.

Bekijk hier de film over Netsayi die speciaal voor World Sessions werd gemaakt.


Mixed is mediapartner van de serie en volgt de concerten op de voet.
Lees hier het interview met Netsayi over haar nieuwe album op MixedWorldMusic.com.
Netsayi's cd Monkey's Wedding is nog cd van de week tot 10 februari:
Zet de player hier aan.

Netsayi speelt vanavond om 20 uur in Theaters Tilburg en de komende week in nog vijf Nederlandse steden. www.worldsessions.com

World Sessions met Netsayi in februari 2010
za 6 feb: 21.00 uur, Podium Mozaïek, Amsterdam
zo 7 feb: 20.00 uur, Theaters Tilburg
di 9 feb: 20.15 uur, De Oosterpoort, Groningen
wo 10 feb: 21.00 uur, Luxor Live, Arnhem
do 11 feb: 20.30 uur, Korzo, Den Haag
vr 12 feb: 20.15 uur, De Doelen, Rotterdam
za 13 feb: 20.00 uur, Vredenburg Leeuwenbergh, Utrecht

foto's door Ton Maas


meer nieuws
Feestelijk optreden latin-jazzformatie
vrijdag 5 juni, 2026
Perfecte avond als kroon op een feestelijke en geslaagde editie
donderdag 28 mei, 2026
Jubileumeditie van 22 t/m 26 mei met concerten, films, talks, workshops, kinderactiviteiten , dj-sets en veel meer
vrijdag 22 mei, 2026
Live interviews en instrumentdemo's met de festivalartiesten
donderdag 21 mei, 2026
Spannende nieuwe combinatie in de Amstelkerk
zaterdag 16 mei, 2026
Muziek om te dansen én luisteren
donderdag 7 mei, 2026
Plus de Transglobal World Music Chart Top-40
woensdag 29 april, 2026
Griekse chanteuse brengt liederencyclus over de vele aspecten van water
zondag 19 april, 2026
Historisch verslag van een Afrikaanse lente
zaterdag 18 april, 2026