MixedWorldMusic Top 10 van 2019 - Kronos Quartet | Mahsa & Marjan Vahdat ‎– Placeless De beste world music albums van 2019 volgens de redacteuren van MixedWorldMusic 10 december, 2019

De MixedWorldMusic.com Top 10 van 2019 is samengesteld door de medewerkers van MixedWorldMusic. Zij stelden ieder hun eigen lijst op, wat opgeteld resulteerde in de gezamenlijke Top 10 van 2019. De nummer 1 van 2019 is het album Placeless van het Kronos Quartet | Mahsa & Marjan Vahdat.


In dit artikel vind je alle Top 10-en van de MixedWorldMusic-medewerkers, geïllustreerd door Spotify-streams.

Elders op de site kan je in diverse artikelen de terugblikken lezen die de redacteuren over hun muziekleven van 2019 schreven, inclusief vaak een vooruitblik voor 2020.


De MixedWorldMusic.com Top 10 van 2019 is samengesteld door:

Seb Bassleer, Rik van Boeckel, Tineke van Brederode, Charlie Crooijmans, Pieter Franssen, Ton Maas, René van Peer, Bram Posthumus, Francis de Souza, Bas Springer, Jaïr Tchong, Erk Willemsen - allen redacteuren van MixedWorldMusic. Zij stelden ieder hun eigen lijst op, wat opgeteld resulteerde in een gezamenlijke Top 10 van 2019. De individuele lijsten vind je onder de algemene lijst.

De jaarlijst omvat world music albums die tussen 1 december 2018 en 1 december 2019 zijn uitgekomen. 




MixedWorldMusic Top 10 van 2019

1. Kronos Quartet | Mahsa & Marjan Vahdat ‎- Placeless
2. Bassekou Kouyaté - Miri
3. Maite Hontelé - Cuba Linda
4. Ustad Saami - God Is Not a Terrorist
5. Pixvae - Cali
6. Leyla McCalla - The Capitalist Blues
7. Tinariwen - Amadjar
8. Black Flower - Future Flora
9. Oum - Daba
10. Dizzy Mandjeku & Alé Kumá – De Palenque á Matongé




Luister hieronder via Spotify naar de volledige Top 10.
Eerst één nummer van elk album, daarna de volledige albums. 

 


Beste Nederlandse world music release van 2019

Maite Hontelé - Cuba Linda


Beste Belgische world music release van 2019 

Black Flower - Future Flora



Op alfabetische volgorde vind je hieronder de Top 10- lijstjes van de MixedWorldMusic-redacteuren.


Seb Bassleer



1. Ahmed ag Kaedy - Akaline Kidal
2. Bantou Mentale - Bantou Mentale
3. Chupame el Dedo - No Te Metas con Satan
4. Derya Yıldırım & Grup Şimşek - Kar Yağar
5. Dona Onete - Rebujo
6. Houssam Gania - Mosawi Swiri
7. Kel Assouf - Black Tenere
8. Lagartijeando - Jallalla
9. Rizan Said - Saz û Dilan
10. Susobrino - La Hoja de Eucalipto


Rik van Boeckel

1. Youssou N’Dour - History
2. Maite Hontelé - Cuba Linda
3. Bassekou Kouaté - Miri
4. Mah Damba - Hakili Kélé
5. Santana - Africa Speaks
6. João Farinha & Fado ao Centro - Sim
7. Habib Koité - Kharifa
8. Angelique Kidjo - Celia
9. Mehmet Polat & Embracing Colours - Quantum Leap
10. Arifa - Secret Poetry


Tineke van Brederode

1. Dizzy Mandjeku & Alé Kumá - De Palenque á Matongé
2. Black Flower - Future Flora
3. Kokoko! - Fongola
4. Ustad Saami - God Is Not a Terrorist
5. Giddens, Kiah, McCalla & Russell - Songs of Our Native Daughters
6. Kronos Quartet | Mahsa & Marjan Vahdat ‎- Placeless
7. Maite Hontelé - Cuba Linda
8. Arifa - Secret Poetry
9. The Garifuna Collective - Aban
10. Gyedu-Blay Ambolley - 11th Street, Sekondi

 

Charlie Crooijmans

 

1. Yandong Grand Singers - Everyone Listen Close / Wanp-Wanp Jangl Kap
2. Ateshkhan Yuseinov - Strange Suite
3. Kronos Quartet | Mahsa & Marjan Vahdat ‎- Placeless
4. Mehmet Polat & Embracing Colours - Quantum Leap
5. Janusz Prusinowski Kompania - Po śladach / In the Footsteps
6. Grupo Bongar + Maga Bo - Macumbadaboa
7. Dona Onete - Rebujo
8. La Musique D’ Issa Sow - Aynaabé
9. Carmen Souza - The Silver Messengers
10. Minyo Crusaders - Echoes of Japan


Pieter Franssen

 
1. Abraham Inc - Together We Stand
2. Bassekou Kouyaté - Miri
3. Vardan Hovanissian & Emre Gültekin - Karin
4. Ibrahim Maalouf - S3NS
5. Tita Nzebi - From Kolkata
6. Ustad Saami - God Is Not a Terrorist
7. Oumar Konaté - I Love You Inna
8. Dizzy Mandjeku & Alé Kumá - De Palenque á Matongé
9. Maarja Nuut & Ruum - Muunduja
10. Black Flower - Future Flora


Ton Maas

1. Kronos Quartet | Mahsa & Marjan Vahdat ‎- Placeless
2. Janusz Prusinowski Kompania - Po śladach / In the Footsteps 
3. Lleuwen - Gwn Glân Beibl Budr
4. Aurélie Dorzée & Tom Theuns feat. Michel Massot - Elixir
5. Arifa - Secret Poetry
6. Laurie Anderson, Tenzin Choegyal & Jesse Paris Smith - Songs from the Bardo
7. Ballaké Sissoko & Baba Sissoko - Sissoko & Sissoko
8. Samasa - Blue Raag
9. Warsaw Village Band - Mazovian Roots Re:Action
10. Pixvae - Cali


René van Peer

1. Ifriqiyya Électrique - Laylet el Booree
2. Ustad Saami - God Is Not a Terrorist
3. Laurie Anderson, Tenzin Choegyal & Jesse Paris Smith - Songs from the Bardo
4. Baba Commandant & The Mandingo Band - Siri ba Kele
5. N.R. Safi alias Naujawanan Baidar - Volume 2 | Radio Khiyaban
6. Sote - Parallel Persia
7. Mehmet Polat & Embracing Colours - Quantum Leap
8. Taxi Sampler 01 - Rhythms & Vibes from the Spirit of Young Africa
9. Juarta Putra - The Sacred Entertainment
10. Rodopi Ensemble – Thraki / Thrace, The Paths of Dionysus


Bram Posthumus

1. Tinariwen - Amadjar
2. Oum - Daba
3. Oumar Konaté - I Love You Inna
4. Baba Commandant & The Mandingo Band - Sira ba Kele
5. Pat Thomas and Kwashibu Area Band - Obiaa!
6. Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba - Miri
7. Bamba Wassoulou Groove - Dankélé
8. Souad Massi - Oumniya
9. Tita Nzebi - From Kolkata
10. Hama Sankaré - Niafunké


Francis de Souza

1. Los Pirañas - Historia Natural
2. Altın Gün - Gece
3. Kayan Kalhor & Rembrandt Frerichs Trio - It’s Still Autumn
4. Gyedu-Blay Ambolley - 11th Street, Sekondi
5. Pat Thomas and Kwashibu Area Band - Obiaa!
6. Pixvae - Cali
7. Vardan Hovanissian & Emre Gultekin - Karin
8. Jambinai - Onda
9. Kokoko! - Fongola
10. Kefaya & Elaha Soroor - Songs of Our Mothers


Bas Springer

1. Leyla McCalla - The Capitalist Blues
2. Giddens, Kiah, McCalla & Russell - Songs of Our Native Daughters
3. Mah Damba - Hakili Kélé
4. Ŝirom - A Universe That Roasts Blossoms for a Horse
5. Tinariwen - Amandjar
6. Oum - Daba
7. Pat Thomas and Kwashibu Area Band - Obiaa!
8. Vassvik - Gákti
9. Olcay Bayir - Rüya
10. Habib Koité - Kharifa


Jaïr Tchong

1. Harald Austbø - Ontwaak
2. Rocío Márquez - Visto en el Jueves
3. Pixvae - Cali
4. Kronos Quartet | Mahsa & Marjan Vahdat ‎- Placeless
5. Ballaké Sissoko & Baba Sissoko - Sissoko & Sissoko
6. Yandong Grand Singers - Everyone Listen Close / Wanp·Wanp Jangl Kap
7. Hamid Sakhizada - Dai Raft
8. Altın Gün - Gece
9. Hama Sankaré – Niafunké
10. De Beren Gieren - Broensgebuzze EP


Erk Willemsen

1. Rosalía - El Mal Querer
2. Leyla McCalla - The Capitalist Blues
3. Maite Hontelé - Cuba Linda
4. Anandi Bhattacharya - Joys Abound
5. Pixvae - Cali
6. Black Flower - Future Flora
7. Kronos Quartet | Mahsa & Marjan Vahdat ‎- Placeless
8. Michel Camilo - Essence
9. Ifriqiyya Électrique - Laylet el Booree
10. Altın Gün - Gece

 


meer features
Achtergronden bij El Ultimo Trago
23 december, 2009
Pozie in de strijd tegen de wereldmuziekpolitie
24 december, 2009
Havana Cultura: een omvangrijk muzikaal project
20 juli, 2010
Zangeres op tournee in Nederland met nieuwe cd op zak
6 april, 2011
Ivoriaanse bassiste/zangeres presenteert nieuw project
27 februari, 2010
Gitarist Dom Flemons over Genuine Negro Jig
27 september, 2012
Portugees kwartet komt naar Nederland
26 maart, 2012
Malinese zanger voor drie concerten naar Nederland
14 september, 2010
Muziek die uitwaaiert naar alle werelddelen
20 oktober, 2011
Energieke zangeres doet Benelux aan tijdens wereldtournee
15 april, 2014