MixedWorldMusic publiceert jaarlijks de MixedWorldMusic jaarlijst, resultaat van de Top 10 lijstjes die de redacteuren van MixedWorldMusic opstelden. In afzonderlijke artikelen hebben een aantal redacteuren de toelichtingen, terugblikken en vooruitzichten gepubliceerd.
Klik hier voor alle MixedWorldMusic jaarlijsten van 2022 inclusief een Spotify-playlist.
In deze aflevering van de serie komt Bram Posthumus aan het woord, met zijn Top 10, terugblik op 2022 en vooruitblik op 2023.
Bram Posthumus
1. Souad Massi - Sequana
2. Arifa - Danubian Voyage
3. Minyeshu - Netsa
4. Majid Bekkas - Joudour
5. Sona Jobarteh - Badinya Kumoo
6. Vieux Farka Touré - Les Racines
7. Pilani Bubu - Folklore Chapter 1
8. Oumou Sangaré - Timbuktu
9. Miroca Paris - Live in Warsaw
10. Mario Lucio - Migrants
Beste muziekdocumentaire: Cesária Évora, gezien tijdens IDFA 2022 Amsterdam
Beste optreden: Scuru Fitchadu tijdens Atlantic Music Expo in Praia, Kaapverdië, en ook het intieme, prachtige duo-optreden van Soledad Kalza (zang, gitaar) en Sina Kieno, in de Pharmacía da Musica tijdens de Womex in Lissabon.
Meest veelbelovende artiest: hij is al tijdje bezig, maar werkt aan een grote doorbraak: Joey le Soldat uit Burkina Faso, met een nieuw album en optredens.